رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور خبر دادتولید 100 اثر ویژه چهارمین جشنواره «آوای بیداری»

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور خبر دادتولید 100 اثر ویژه چهارمین جشنواره «آوای بیداری»

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور از تولید 100 اثر با مضامین مختلف ویژه چهارمین جشنواره آوای بیداری خبر داد و گفت: این آثار توسط استان‌های مختلف تولید شده و در قالب چندین آلبوم اختصاصی منتشر می‌شود.

 

به گزارش آوای بیداری به نقل از فارسامیر نصیربیگی ، با اشاره به تاریخچه موسیقی کشور اظهار کرد: با توجه به روحیه حماسی و غیرت همه اقوام ایران زمین، اغلب موسیقی‌ها در هر منطقه‌ای نسبت به مقتضیات جغرافیایی و منطبق بر فرهنگ آن قوم بار حماسی خود را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: سازمان بسیج هنرمندان نیز عزم راسخی دارد این نوع از موسیقی را که با روح و جان مردمان ایران اسلامی تطبیق داشته گسترش دهد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور با بیان اینکه به واسطه حضور هنرمندان برجسته و منطبق بر ارزش‌های حماسی آثار فاخری در لرستان تولید شده است، افزود: همه این آثار به بار حماسی مزین و در عصر خود تاثیرگذار بوده‌اند.

نصیربیگی بیان داشت: شایسته است این مهم در حوزه سرود و موسیقی نیز برای منطقه محفوظ بماند، تا شاهد ظهور نسل جدیدی از «میرزاوند»های آینده با تولیدات جدیدتر و مقتضیات به‌روزتر در لرستان باشیم.

وی از پیش‌بینی برنامه‌ریزی‌های ویژه برای هر یک از استان‌های کشور در خصوص تولید سرود و موسیقی‌ خبر و ادامه داد: استان‌ها نیز بایستی با هدف تقویت نقاط قوت و فرصت‌های خود برنامه‌های اختصاصی را تدوین کنند، سازمان نیز از این‌گونه برنامه‌های بومی و محلی حمایت خواهد کرد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور به تولید محتوا در حوزه موسیقی حماسی در این سازمان اشاره و تأکید کرد: مجموعه 20 اثری با محورها و مضامین موضوعی مختلف تولید شده که به زودی در عرصه هنر منتشر می‌گردد.

نصیربیگی تصریح کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری از جوان‌ها به عنوان سرمایه‌های مملکت یاد کرده‌اند، بنابراین یکی از رسالت‌های سازمان بسیج هنرمندان شناسایی جوانان مستعد در اقصی نقاط کشور و ورود آن‌ها به جریان موسیقی حرفه‌ای کشور است.

وی با تأکید بر اینکه اهل شعار نیستیم و می‌خواهیم از آن فاصله بگیریم، افزود: امیدواریم بیشتر در عرصه عمل و اجرا این مهم را محقق و از جوانان و تولیدات آن‌ها حمایت کنیم.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور از تولید 100 اثر با مضامین مختلف ویژه چهارمین جشنواره آوای بیداری خبر داد و گفت: این آثار که توسط استان‌های مختلف تولید شده‌اند، در مرحله ارزیابی نهایی قرار دارند و پس ازتصویرگذاری در قالب چندین آلبوم اختصاصی منتشر می‌شوند

نظرات خوانندگان